Pilliõpe

Pilliõpe

Muusikaga tegelemine annab lapsele võimaluse ennast loominguliselt väljendada ning lõbus koosmusitseerimine õpetab teistega arvestama. Selles ringis õpime tundma viisikannelt, laulame ning mängime muusikalist arengut toetavaid mänge. Ootame huviringi muusikahuvilisi lapsi alates 5. eluaastast.

Viisikannel

Viisikannel on muusikainstrument, mis on jõukohane ka neile, kes igapäevaselt pillimänguga ei tegele. See muusikariist sobib hästi kokku Orffi pillidega ning aitab kooli muusikaõpetajal tunde sisukamalt läbi viia. Keelte alla paigutatud noodilehe abil on viisikandle mängimine võrdlemisi lihtne. Nii mõnigi võib avastada endas muusikapisiku. Noodilehed on abiks neile, kes ennast pillimängu juures väga kindlalt ei tunne. Inimesed on erinevad, mõne jaoks on muusika mõistmine lihtne, teise jaoks jälle väga keeruline. Mitmehäälse muusika õppimisel on noodilehed aga suureks abiks, sest niimoodi on võimalik suunata rohkem tähelepanu kokkumängule.

Noodilehtede kasutamine ei ole kohustuslik. Õige pillimees mängib ka kuulmise järgi ning loob ise muusikat. Noodilehtede valmistamise rakenduse abil saab enda loodud muusikat üles kirjutada. Lisaks ühehäälsetele viisidele leidub muusikapalade valikus ka mitmehäälset muusikat. Ansamblimänguks on vaja mitut viisikannelt. Viisikandlel on võimalik mängida ka akordsaadet. Keelte alla asetatud noodilehed ei ole midagi uut, sedaviisi on kandlemängu õpitud juba aegade algusest peale. Kes mäletab, siis kaheksakümnendatel oli igas kodus väike trapetsikujuline kannel, millele käisid papist noodilehed keelte alla.

Viisikannel on mõeldud häälestuma C duuris. Viisikannel. ee koduleheküljelt leiad ka pilli häälestaja ning noodivältuste õpetuse neile, kes ei ole seda varem õppinud või siis on jõudnud vahepeal ära unustada. Noodilehe valmistamise rakenduse abil saavad viisikannel. ee kasutajad ettevalmistatud noodilehti oma kontole salvestada ning soovi korral teiste kasutajatega jagada. Diatooniline heliastmik võimaldab mängida nii rahvaviise kui klassikalist muusikat.

Viisikannel on eduelamust pakkuv muusikainstrument.

Tallinna Lasteaed Kiikhobu (Tammsaare tee 95) N kell 10.50-11,35 (liitumiseks võta meiega ühendust)