Gümnaasiumiõpilasele

3D-kunstiring

Kunstiring 3D-modelleerimine, 3D-animeerimine, 3D-skulptuur, digimaal

3D-graafikat ja animatsiooni kasutatakse tänapäeval laialdaselt: nii “päriselu”- kui animafi lmides, nii
video mängudes kui ka arhitektuurivallas. Huviringis avaneb õpilasele võimalus saada esimene
kokkupuude mitte ainult 3D-tarkvaraga, vaid ka digimaali ja animatsiooni põhitõdedega.

– 3D-modelleerimine: õpime tundma 3D-programmi (Blender, teeme esimesed mudelid ning õpime, kuidas
saada mudelist valmis pilt
– 3D-animeerimine: põrgatame palli, lendame kaameraga ning õpime animatsiooni põhitõdesid
– 3D-skulptuur: loome 3D-objekte kasutades töövõtteid, mis meenutavad rohkem digitaalse savi kasutamist
– digimaal: õpime digilauda kasutama ning maalime tekstuure, mida saab kasutada 3D-mudelitel

Tallinna Nõmme Gümnaasiumis (küsi täpsemalt +372 564 2242).

Liitu siin: http://www.kunstiring.ee/liitumisleping

Õppetöö viiakse läbi Huvikooli Kunstiring poolt koostöös Eesti Noorsootöö Keskuse ning Haridus- ja Teadusministeeriumiga.

Keraamikakunsti ring

Selles huviringis on Sul võimalus rakendada piirideta loovust, voolides savist mitmesuguseid esemeid. Õpime savi voolimise, glasuurimise ja treimise töövõtteid lihtsamast keerulisemaks. Savitöö aitab kaasa ruumilise mõtlemise ja käelise osavuse arengule, on meditatiivne ja rahustav. Vormitunnetuse arendamine, savitöötlemise võtted, saviteraapia

Ringi toimumise aeg kujuneb Sinu tunniplaanist lähtuvalt kokkuleppel ringi juhendajaga. Valida saad esmaspäeval või kolmapäeval või reedel toimuvate Sinule ajaliselt sobiva aja osas.

Keraamikaring toimub:

Tallinna Nõmme Gümnaasiumi Hiiu koolimajas (Raudtee 55) tööõpetuse klassis (puidutöö) esmaspäeviti, kolmapäeviti ja reedeti kell 16.00 – 16.45.

Ootame alg-, põhikooli ja gümnaasiumõpilasi.

Liitu siin: http://www.kunstiring.ee/liitumisleping

Õppetöö viiakse läbi Huvikooli Kunstiring poolt koostöös Eesti Noorsootöö Keskuse ning Haridus- ja Teadusministeeriumiga.

Tekstiilikunsti ring

tekstiilide ja T-särkide kujundamine tekstiilivärvidega, pakutrükk, viltimine, kangakudumise esmased põhimõtted

Paberikunsti ring

paberi rebimine, lõikamine, rullimine (quilling e paberfiligree), taaskasutus (papier mache ja paberi valmistamine), origami

Vildikakunsti ring

vildikajoonis, kalligraafia, mäng joone ja pinnaga, mandalate ja värviraamatute kujundamine spetsiaalsete vildikatega, valmivad abstraktse kunsti taiesed kaartide ja graafika vormis

Kokakunsti ring

Selles huviringis tutvume kokakunsti köögipoolega! Õpime kasutama tööriistu ja toiduvalmistamise töövõtteid põhimõttel lihtsamalt keerulisemaks. Tutvume lauakatmise etiketi ja toiduhügieeniga. Märkame erinevate toiduainete vorme ja värve, maitset ja lõhna.
Tutvume värvikireva viljade maailmaga, õpime tervisliku toitumise aluseid – toidupüramiid, taldrikureegel, 5 värvi vilja igal päeval.
Tutvume vilja arengutsükliga: seeme, idu, taim, vili. Õpime mõistma rohelist mõtteviisi ja põhjus-tagajärg seoseid: töö-töötasu-toidukorv-prügi-jäätmekäitlus. Segame tainast, smuutisid, salateid, kokteile, valmistame lõbusaid suupisteid ja võileibu, küpstame. Kõik valminud retseptid testime keele ja meele abil, kunstitaieseid jagub ka õhtuks koju

Tervisliku toitumise alused, toiduretseptid ja töövõtted põhimõttel lihtsamast keerulisemaks, põhjus-tagajärg seosed (raha-toidukorv-jäätmekäitlus).

Pilliõpe

Muusikainstrumendi (kannel) õpe algajatele ja edasijõudnutele.

Viisikannel on vahva pill, mis sobib muusikaõppega tegelemiseks ka täiskasvanutele. Tänu oma lihtsusele ja mitmekesistele mänguvõimalustele toimub
areng üsna kiiresti ning tekib eduelamus igale mängijale. Selles huviringis õpime viisikannelt lähemalt tundma. Muusikaga tegelemine annab võimaluse ennast loominguliselt väljendada ning lõbus koosmusitseerimine pakub rõõmu – lisab juurde esinemisjulgust ja eneseusku ning õpetab kaaslastega arvestama.
Pilli mängimine nõuab parajal määral pühendumist, seega arendab viisikandle õppimine mälu, keskendumisvõimet ning muusikalist võimekust.
Kandlemäng paneb silmad särama!

Õppetöö viiakse läbi Huvikooli Kunstiring poolt koostöös Eesti Noorsootöö Keskuse ning Haridus- ja Teadusministeeriumiga.

Rahvatantsukunsti ring

Eesti rahvatantsu taval põhinev kehakool, rahvamuusika.

Tantsutreeningute põhieesmärgiks on anda lastele ilus rüht, hea kehakool, lavaline väljendusoskus ja hea tantsutehnika ning esinemisjulgus. Arendame rütmitunnet, koordinatsiooni, osavust, painduvust, vastupidavust, kaasamõtlemisoskust, valmidust ühise eesmärgi nimel pingutusi teha, koostööoskust. Tundides tunneme rõõmu liikumisest, tantsime üksi, paaris ja rühmaga. Õpime tundma pärimuskultuuri, tantsima folkloorseid tantse, laulumänge ja autoritantse.

Teatrikunsti ring

Teater – see on üks põnev ja palju erinevaid eneseväljendamise võimalusi pakkuv ala: loo jutustamine ja selle lavale seadmine, mängimine, erinevate karakterite loomine läbi näitlemise, kostüümi, valguse maagia ja päris oma kätega meisterdatud rekvisiitide ning lavakujunduse.
Teater – see on loov ja loominguline koosmängimine, mille lõpptulemus üllatab ka tegijaid.
Tegemist ei ole siiski „päris“ näiteringiga. Seega – kui Sul tekkis huvi, aga Sul enda arvates ei ole näitlemisannet või esinemisjulgust, siis ära muretse – need ei olegi olulised!

Improteatri ring

Kas hing ihkab näidelda, aga teistmoodi kui seda tavaliselt tehakse? Või on miski sind varem tagasi hoidnud? Kui nii, siis ootame sind improteatri ringi. Improvisatsioonilises teatris ei ole stsenaariumi, mida pähe õppida. Ent ometi, kui näitlejad alustavad, sünnib kordumatu lugu. Kuidas see võimalik on? Tule kohale ja avasta, kuidas. Sul ei pea olema “näitlemisoskust” ega esinemisjulgust, et alustada, sest improvisatsioonilise näitlemise võtted sobivad nii algajale kui edasijõudnule. Improteater on sõbralik, põnev, spontaanne ja vabastav.